تجربه گرافی

تجربه نگاشت ها

تجربه گرافی

تجربه نگاشت ها

ترجمه کتاب ترجمه مقاله ترجمه

۱۱ مطلب در تیر ۱۳۹۳ ثبت شده است

به یاد غربت زهرا (دانلود کنید)

سه شنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۳۹ ق.ظ


نفس تو سینه ی محراب حبسه هوا بغضش گرفته ابر خستست

کی از دنیا دلش انقدر خونه که حتی صبرشم از صبر خستست

کدوم خورشید از اینجا گذشته که رنگ از روی هر کوهی پریده

کی بازم دردش رو با چاه گفته کی انقدر بار تنهایی کشیده


با این که سوگوار و بی قراری محاله پیش غم از پا بیفتی

دلت می لرزه چون هر لحظه باید به یاد غربت زهرا بیفتی


حبیب عاشقا و دردمندان شنیدم هیچ دردی بی دوا نیست

تو هم درمونی و هم درد ای مرد کسی با درد تنها آشنا نیست

شکم سیران بَدان دنیا پرستان به حقت زیر تیغ ذولفقارند

به شوق دیدنت اما هنوزم یتیمان شب به شب چشم انتظارند

۴ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۳۱ تیر ۹۳ ، ۰۱:۳۹
امیررضا توسلی

التماس دعا

دوشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۱۱ ق.ظ


التماس دعا

۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۳۰ تیر ۹۳ ، ۰۱:۱۱
امیررضا توسلی

free palestine

يكشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۳۲ ب.ظ

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ تیر ۹۳ ، ۲۳:۳۲
امیررضا توسلی

بیائید فرض کنیم حق با اسرائیل است !

يكشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۳، ۰۲:۵۷ ق.ظ


شما در خانه تان دارید زندگی می کنید و از قضا تعدادی همسایه دارید که همیشه مزاحم شما می شوند ، گاهی روی ماشینتان خش می اندازند ، گاهی سر و صدا می کنند و گاهی بچه تان را در کوچه دنبال می کنند ،فرض کنید این قضیه ادامه دارد و شما دیگر از این وضع کلافه شده اید، حالا شما چه کار می کنید؟

راه می افتید با اسلحه همسایه تان و زن و بچه اش را به گلوله می بندید و خانه شان را روی سرشان خراب می کتید؟ با بمب و خمپاره و موشک به دوستان و آشنایان همسایه تان حمله می کنید؟ مادر و بچه هایی که از سر کوچه رد می شوند را به خاک و خون می کشید؟مگر حماس قبل از اینکه رژیم ملعون صهیونیستی حملات وحشیانه اش را به خاک غزه شروع کند به سمت اسرائیل موشک پرتاب می کرد؟

می گوئید سه یهودی اسرائیلی را کشتند؟ حماس کشته؟ خب باشد ، بگردید قاتلانشان را پیدا کنید (البته اگر خودتان به سبک امریکایی ها که شوی مسخره یازده سپتامبر را راه انداختند تا جنایات کثیفشان را توجیه کنند ، این ماجرا را برنامه ریزی نکرده باشید تا پیراهن عثمان را علم کنید) ، دختر پنج ماهه چه گناهی کرده که باید کشته شود؟ اصلا مگر تعدادی از افراد خودتان نوجوان فلسطینی را زنده زنده به آتش نکشیدند؟می خواهید انبار های موشک حماس را از بین ببرید؟ خب مگر خودتان کلاهک هسته ای ندارید؟ انتظار دارید فلسطینی ها در مقابل سربازان وحشی تا بن دندان مسلح شما چه کار کنند؟ در انبار هایشان آدامس ذخیره کنند؟

بیائید فرض کنیم حق با اسرائیل است ! و برای آرامش و امنیت خود حق دارد از خود دفاع کند ، ولی بهای این امنیت چیست؟ جان هزاران زن و مرد و کودک مسلمان خون بهای امنیت اسرائیل غاصب است؟ مگر ادعای حقوق بشر ندارید؟ پس این وحشی گری ها چیست؟ چرا به مجامع بین المللی حقوق بشـــــر !!! شکایت نمی برید؟ مجامعی که همین حالا هم سکوت کامل اختیار کرده اند تا شما به جنایاتتان ادامه دهید. مگر حرف شما نظم نوین جهانی و خاورمیانه امن برای اسرائیل نیست؟ پس چرا با ریختن خون می خواهید به این نظم برسید ؟
لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَداوَةً لِلَّذینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَ الَّذینَ أَشْرَکُوا وَ لَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذینَ آمَنُوا الَّذینَ قالُوا إِنَّا نَصارى‏ ذلِکَ بِأَنَّ مِنْهُمْ 
قِسِّیسینَ وَ رُهْباناً وَ أَنَّهُمْ لا یَسْتَکْبِرُونَ
بطور مسلّم ، دشمنترین مردم نسبت به مؤمنان را ، یهود و مشرکان خواهی یافت و نزدیکترین دوستان به مؤمنان را کسانی می یابی که می گویند: «ما نصاری هستیم» این بخاطر آن است که در میان آنها ، افرادی عالم و تارک دنیا هستند و آنها ( در برابر حق ) تکبّر نمی ورزند.( مائده 82 )پی نوشت : این عکس را نیویورک تایمز منتشر کرده تا افکار عمومی را قانع کند که اسرائیلی ها مجبورند به محل های نگهداری سلاح حمله کنند و بعضی وقت ها تلفات غیر نظامی اجتناب ناپذیر است.
برای اینکه به عمق پوچ بودن این ادعا و خنده دار بودن این دلیل پی ببریم فقط کافی است نگاهی به موقعیت جغرافیایی غزه بیندازیم، غزه 41 کیلومتر طول و 6 تا 12 کیلومتر عرض دارد یعنی مساحت آن 365 کیلومتر مربع است . کافی است این مقدار را با مساحت تهران که 730 کیلومتر مربع است مقایسه کنید . 
وقتی شما در یک مدرسه محاصره هستید سلاح هایتان را در کجا ذخیره می کنید؟ آیا راهی جز ذخیره آن ها در کلاس ها دارید؟ حال فرض کنید دشمن با نشان دادن یک نقشه بخواهد افکار عمومی را قانع کند که چون آن ها سلاح هایشان را در کلاس درس مخفی می کنند آسیب به دانشجویان تقصیر خود آن هاست ! وقتی شهر غزه به اندازه چند محله تهران مساحت دارد ، ذخیره سلاح در نقاط پراکنده این محله ها امری اجتناب ناپذیر است ، اما آیا به خاک و خون کشیدن مردم روزه دار توجیهی اخلاقی دارد؟

ان شاءالله بعدا جزئیات بیشتری از بازی های رسانه ای غرب درمورد مسئله فلسطین و جنایات اخیر اسرائیل در نوار غزه را مورد بررسی قرار خواهیم داد.  
۶ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۲۹ تیر ۹۳ ، ۰۲:۵۷
امیررضا توسلی

شب های قدر

پنجشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۵۳ ق.ظ


سلام

تو این شب های عزیز خیلی خیلی ازتون تقاضای دعای خیر دارم ، این چند خط پایین رو هدیه می کنم بهتون:


 مرحوم آیت‌الله آقامجتبی تهرانی در سخنرانی شب قدر سال ۱۳۷۵ با اشاره به روایتی از معصوم می‌گوید: خدایا! آیا آداب مهمانداری این است که از ما بپرسی چیزی خوردی یا نه؟ تو قبلاً‌ عمل صالح داشتی یا نه؟! اصلاً‌ این سؤال زشت است! خدا آنچه دارد باید امشب در سفره ما بگذارد. 

۵ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۳ ، ۰۰:۵۳
امیررضا توسلی

آموزش طراحی فونت خلاقانه روی عکس

سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۳، ۱۱:۵۵ ب.ظ

شاید خیلی وقت ها پیش اومده باشه که دلتون بخواد روی عکسی که گرفتین یک متن ، امضا یا نوشته قرار بدید. اما گاهی چاشنی کردن کمی خلاقیت می تونه نتیجه رو خیلی شیرین تر کنه.
۵ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۳ ، ۲۳:۵۵
امیررضا توسلی

ظهر رمضانی تابستان

سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۳، ۰۱:۲۲ ب.ظ
دلم دوست جدید میخواد که بشینم ساعت ها باهاش درباره عکاسی ، درس ، زندگی ، و کلی مطلب دیگه حرف بزنم. به طور کلی وقتی دوستای خیلی خوب داشته باشه آدم یه مدت که تنها بشه خیلی سخــــت می گذره. 
راستی مدتی است به دنبال کلینیکی هستم که مدتی برم اونجا لااقل چهارتا بیـــــمار بالقوه ببینم ! لکن جور نمیشه

این عکس هم در این ظهر تابستانی رمضان مبارک تقدیم به شما۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۳ ، ۱۳:۲۲
امیررضا توسلی

غــــزه مظلوم

يكشنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۳، ۰۵:۴۳ ب.ظ

همین حالا که شما این مطلب را می خوانید اسرائیل از زمین و هوا با انواع موشک ها مناطق مسکونی در غزه را هدف حملات خود قرار داده ، و قسمت شرم آور ماجرا این است که همه سازمان های حقوق بشری درباره این جنایت سکوت کامل اختیار کردند و جالب اینجاست که از حماس درخواست کرده اند تا موشک پراکنی به خاک اشغال شده فلسطین از مناطق مسکونی را متوقف کند. امیدوارم هرچه زودتر این جنایتکاران نژاد پرست یهودی و وحشی های پستی که از آن ها حمایت می کنند به سزای اعمال کثیفشان برسند.۳ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۲ تیر ۹۳ ، ۱۷:۴۳
امیررضا توسلی

افطار در آئینه ورزان دماوند

جمعه, ۲۰ تیر ۱۳۹۳، ۰۵:۱۶ ق.ظ


دیروز به لطف خدا برای افطار به یک میهمانی خانوادگی دعوت شدیم ، در ده آئینه ورزان دماوند. این روستا در چند کیلومتری دماوند واقع است و آب و هوایی ییلاقی و مناظری بسیار زیبا دارد. هنوز چند ساعتی به افطار باقی مانده بود که .... 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۳ ، ۰۵:۱۶
امیررضا توسلی

آموزش ویرایش عکس منظره

جمعه, ۲۰ تیر ۱۳۹۳، ۰۳:۴۱ ق.ظبرای اینکه بتونیم عکس های منظره را به درستی ویرایش کنیم باید صحنه و موقعیت نوری را به درستی درک کرده و بر اساس نیاز هر عکس برای ویرایش اقدام کنیم.
در این آموزش با استفاده از نرم افزار فوتوشاپ نسخه CC ، نرم افزار فوتوماتیکس نسخه 5 و پلاگین Color Efex اقدام به ویرایش و گرفتن خروجی نهایی از عکس خواهیم کرد. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۳ ، ۰۳:۴۱
امیررضا توسلی